#PalaikomAbiturientus

PalaikomAbiturientus

😎 Nagi, pasidalinkim! Kokias emocijas Jums sukelia žodis „egzaminas”? Tikiu – labai įvairias!

💡 Šiandien abiturientai laikė lietuvių kalbos ir literatūros VBE. Vadinasi, jie irgi išgyveno įvairiausias emocijas, o tai dažnu atveju būna nerimas ir stresas. Ir tai visiškai normalu, kadangi pati egzamino forma reikalauja dėmesio, koncentracijos, žinių per ribotą laiką demonstravimo. Tai ir kelia papildomą įtampą ar net nusivylimą savimi.

❓ Ką daryti, jei po egzamino vaiko lūkesčiai liko nepateisinti? Kaip jam padėti?

👀 Mieli Tėveliai, keletas patarimų Jums:

➡ BÅ«kite empatiÅ¡ki. Parodykite, kad suprantate vaiko nusivylimą, tačiau bÅ«tinai jam priminkite, kad visi mes kartais susiduriame su nesėkmėmis. Tai – žmogaus tobulėjimo ir augimo dalis.

➡ Priminkite vaikams, kad kiekviena klaida gali mus vesti į tobulėjimą. ŽymÅ«s žmonės (menininkai, sportininkai, mokslininkai ir t.t.) taip pat darė nemažai klaidų. Tai motyvuos vaikus. Padės jiems suprasti, kad nesėkmės – laikinas dalykas. Svarbu – nenuleisti rankų.

➡ Kartu aptarkite įvykusią situaciją: kur ir kodėl buvo padarytos klaidos, kokios jos, kaip jų būtų galima išvengti ateityje.

➡ Nepamirškite vaikui suteikti VILTIES. Jei yra planas A, visada bus galimas ir planas B. Po egzamino gyvenimas nesibaigia!

➡ Nekaltinkite vaiko. Tai tik sumažins jauno žmogaus pasitikėjimą Jumis ir atitolins jį nuo Jūsų.

➡ Negalite savo vaikui padėti patys? Kartu susikurkite galimos pagalbos planą! Karjeros specialistai, psichologai, mokytojai, jaunimo darbuotojai ir pan. – padės rasti iÅ¡eitį. Kreipkitės!

➡ Nepamirškite pasirūpinti vaiko poilsiu. Tiek emociniu, tiek fiziniu. Nepamesti savęs vaikui dabar kaip niekad svarbu!

➡ Ir svarbiausia. Stiprinkite vaiko atsparumą ir savarankiškumą, bet BŪKITE ŠALIA. BŪKITE KARTU. Apkabinkite. Pasivaikščiokite. Kartu atsigerkite arbatos. Pasakykite jam, kad mylite. Jūs gi žinote, kad tai labai svarbu.

✅ Daugiau visko rasite čia 👉 www.pragiedres.lt

ugdymaskarjeraibūkatsakingas JBG JBGUKC Pragiedrės LKSA